Posted by on 14 grudnia 2021

Wiele osób uważa, że nie jest im potrzebna pomoc psychologiczna. Owszem mają trochę gorszy nastrój, relacje z bliskimi nie układają się za dobrze, ale żeby od razu iść do psychologa? Wiele problemów można jednak rozwiązać we współpracy z dobrym psychologiem, dlatego warto spróbować.

W czym właściwie może pomóc taki specjalista czy specjalistka od psychologii?

Życie jest trudnym i złożonym procesem. Ludzie mają różną wrażliwość i różne doświadczenia życiowe. Spotykamy na swojej drodze osoby, które mogą być trudne, męczące, a nawet nas krzywdzić. Doświadczamy stresu w pracy i w interakcjach społecznych. Mamy też różne dziedzictwo genetyczne. Co jednych doprowadzi do szału, przez innych nie zostanie nawet zauważone. Pewnych trudności w życiu nie możemy uniknąć. Możemy jednak zmienić nasze podejście do nich.

Czujesz przytłoczenie? Doświadczasz wypalenia zawodowego? Jesteś bardziej nerwowy/nerwowa w relacjach z bliskimi? To dobry moment, żeby pomyśleć o pomocy psychologicznej.

Dzięki rozmowie z psychologiem możesz lepiej zrozumieć własne relacje ze światem. Nauczysz się jak reagować w pewnych sytuacjach, jak radzić sobie z własnymi lękami czy wybuchami niepohamowanych emocji. Dowiesz się jak z empatią podejść do własnych słabości. To najlepszy sposób, żeby poprawić swoje samopoczucie i móc znów cieszyć się życiem.

Czy pomoc psychologiczna jest dla Ciebie?

Psycholog nie jest lekarzem. Jego/jej rola polega na towarzyszeniu klientowi w trudnościach, wspólnym odkrywaniu mechanizmów, które wpływają na jego funkcjonowanie i powtarzanie niekorzystnych schematów oraz poszukiwaniu nowych sposobów reagowania, które będą wspierające dla klienta w dążeniu do lepszego samopoczucia, odzyskania wpływu na swoje życie, poprawie relacji z innymi, jak również w dążeniu do celu i osiąganiu sukcesów zawodowych lub sportowych. Gdy jesteś w trudnej sytuacji i porady znajomych już nie wystarczają, profesjonalny psycholog pomoże ci ponownie stanąć na własnych nogach i wyposaży cię w umiejętności na całe życie.

Posted in: Blog

Comments

Be the first to comment.

Leave a Reply


You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*